طرز تهیه کوکی شکلاتی

طرز تهیه کوکی شکلاتی

کوکی شکلاتی مزه فوق العاده ای داره، رویه ای ترد و داخل نرم و پر از قطعات شکلاتی آن طعمی رو خلق میکنه که سخت میتونین از یاد ببرید پس برای تهیه این کوکی خوشمزه در خونه همراه این آموزش مزه بازی باشین

کوکی شکلاتی
طرز تهیه کوکی شکلاتی

مواد لازم برای تهیه کوکی شکلاتی


* 1/2 پیمانه یا 115 گرم کره (به دمای اتاق رسیده باشه)
* 3/4 پیمانه یا 150 گرم شکر قهوه ای
* 1/2 پیمانه یا 100 گرم شکر دانه ریز
* تخم مرغ تازه 1 عدد + یک زرده تخم مرغ
* عصاره وانیل 1 قاشق چای خوری
* 1/2 پیمانه یا 150 گرم شکلات نوتلا
* 2 و 1/3 پیمانه یا 300 گرم آرد
* 1 و 1/4 قاشق چای خوری جوش شیرین
* آرد ذرت 1 قاشق چای خوری
* نمک 1/2 قاشق چای خوری
* 1 و 1/4 پیمانه یا 225 گرم چیپس شکلات

طرز تهیه کوکی شکلاتی


قبل از همه فر رو روی دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شه. کاغذ روغنی رو هم در سینی فر قرار بدید تا آماده باشه. در یک ظرف گود کره نرم شده رو بریزید و با همزن حدود یک دقیقه بزنید تا صاف و یکدست بشه. شکر قهوه ای و شکر دانه ریز رو به کره اضافه کنید و باز با همزن بزنید تا شکر به خورد کره بره و رنگش کمی روشن شه.
حالا تخم مرغ و زرده تخم مرغ و وانیل رو اضافه کنید و مجددا با دور تند همزن بزنید. همزن رو کنار بگذارید و نیمی از نوتلا (1/4 پیمانه از نوتلا) رو به مواد اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید.
در ظرف جدا گانه ای مواد خشک شامل آرد، جوش شیرین، آرد ذرت و نمک رو با هم مخلوط کنید و کم کم به مواد تر اضافه کنید و با دور آرام همزن بزنید. یک فنجان از چیپس شکلات رو هم با مواد مخلوط کنید و چند ثانیه دیگه هم بزنید تا کاملا مخلوط شن. در انتها همزن رو خاموش کنید و نصف دیگه نوتلا که باقی مونده رو به مواد اضافه کنید و با قاشق به آرومی مخلوط کنید. بعد هم خمیر رو قاشق قاشق یا با اسکوپ روی کاغذ روغنی که در سینی فر قرار دادید بچینید. (فاصله ها رو حدود دو برابر اسکوپ بذارید چونکه بعد از پخت کوکی ها پهن میشه)
بعد هم بذارید در فر حدود 10 دقیقه بپزه تا کمی رنگش از خامی در بیاد.
بعد هم از فر خارج کنید و مقدار باقی مونده از شکلات های چیپسی رو روی کوکی های داغ بپاشید و کمی روش رو فشار بدید تا شکلات ها کمی فرو بره. بعد هم بذارید تا چند دقیقه ای خنک بشه و بعد نوش جان کنید.
حالا کوکی شکلاتی شما آماده ست، شما میتونین برای آشنایی با دسر های خوشمزه سایت سبزآفرین رو دنبال کنین.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *